KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Pastell 7585475
*
nr 758 5475
Erland Cullberg
(1931-2012), Sverige
Pastell, Erland Cullberg (f. 1931), motivets mått: 63x48
Kondition: skadad glasskiva
Erland Cullberg, svensk målare född 1931, död 2012.
Följerätt
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 14 maj 2012
kl 18:36:51
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
14/5 16:42:39
1
1.000 kr
14/5 18:31:03
2
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller erland cullberg färgkrita pastell svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
7120 Pastell
Gunnar Notini (1883-1952), Sverige. Signerad, skym..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
13 maj kl 20:59
-
7110 Pastell
Sven Lignell (f. 1927), Sverige. Signerad, kvinna,..//
Auktionen avslutas
imorgon
13 maj kl 18:30
*
Erland Cullberg
Kondition: skadad glasskiva
Erland Cullberg, svensk målare född 1931, död 2012.
nr 758 5475
Erland Cullberg
(1931-2012), Sverige
Pastell, Erland Cullberg (f. 1931), motivets mått: 63x48
Kondition: skadad glasskiva
Erland Cullberg, svensk målare född 1931, död 2012.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.500 kr |
Såld: | 1.100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 14 maj 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
14/5 16:42:39 | 1 | 1.000 kr |
14/5 18:31:03 | 2 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller erland cullberg färgkrita pastell svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
7120 Pastell
Gunnar Notini (1883-1952), Sverige. Signerad, skym..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
13 maj kl 20:59 -
7110 Pastell
Sven Lignell (f. 1927), Sverige. Signerad, kvinna,..//
Auktionen avslutas
imorgon
13 maj kl 18:30